Nová kolekce FOTOTAPET KOMAR 2018
Pro letošní rok německý výrobce fototapet Komar předvedl novou kolekci. vzory letošních fototapet jsou tištěny na kvalitním vysoko gramážním papíře nebo na vlies podkladu. Na fototapetách dominují nádherné romantické vzory, střídající se s přírodními motivy. Luxusní koláže v tlumených barvách oživý vaše stěny interiéru. Neváhejte a vybírejte ZDE >>>
Výprodej tapet za 90 Kč
Nenechte si ujít jedinečnou příležitost k mimořádně výhodnému povánočnímu nákupu na našem e-shopu! Vybrané tapety na stěnu za 90Kč/ks (původní cena některého zboží byla i kolem 500Kč, takže úsporu máte velikou).
Akce je omezena množstvím zboží na skladě, tak vybírejte rychle. Vše na odkazu v kategorii Tapety za 90 Kč.
Jak malovat podle šablon
Malování na zeď podle malířských šablon dokáže vytvořit na stěně výrazný obraz. Můžete pomocí šablony vytvořit různě napojované obrazy a složité vzory. Použití šablon není pouze na stěnu, ale i na nábytek, dveře a podobně. První krok je, že si šablonu přilepíte pomocí lepící pásky na vybrané místo a natočíte tak jak máte vymyšlené její zobrazení popřípadě následné napojení.
Technik jak šablonu je mnoho, ale nejvíce používané jsou dvě. Zde si je můžete nastudovat.
Technika tupovací. Asi nejvíce používaná a nejdostupnější. Na štětec s krátkým vlasem nabereme hustou interiérovou akrylovou barvu s Vámi vybraným odstínem. Na štetec ji naneste co možno nejméně a to především na konce štětin. Následně lehkým poklepáváním barvu vpravujte na stěnu přes šablonu. Proces opakujte postupně, pomaleji a to až do chvíle něž budete spokojeni. Barva nesmí stékat. Šablonu odstraňte až po zachnutí barvy. Šablonu před dalším použitím řádně očistěte.
Stěrkovací technika. Na přilepenou šablonu pomocí špachtle nanášíte jemnozrnou štěrkovací hmotu Vámi zvolené barvy. Snažíte se provést vše na co nejméně tahů. Musíte být opatrní aby nedošlo k podpití šablony na zdi. Šablonu odstraňte ješte z čerstva pomalu a opatrně aby Vám nesjela po stěrkovací hmotě a nerozmazala plastický vzor.
Speciální barvy pro malířské šablony a jejich použití
Při koupi malířské šablony, vždy uvažujeme jaké barvy se pro šablonu hodí a jaké nám co nejvíce usnadní práci a vykouzlý dokonalý výsledek. Především jde o náročnost při nanášení, tak aby barva neprosakovala pod šablonu, aby se lehce nanášela a neměli jsme barvu na rukou a po celém bytě.
V tomto jsme jako dovozci malířských šablon udělali další krok a dovážíme pro malířské šablony speciálně připravené namíchané barvy v praktické tubě a s aplikátorem. Namíchaná barva ve správné konzistenci nejen že práci s výzdobou přes šablonu usnadní, ale i ve spojení s aplikátorem ji udělá hračkou. Zde je pár tipů jak na to.
Barvy jsou voděodolné pro interiérové použití. Svou vysokou konzistencí zabraňují zatékání pod okraje šablony. Barvy jsou vhodné na stěny v interiéru, na beton, polystyrén a mnoho dalších povrchů. Díky praktickému obalu v tubě s aplikátorem je barva připravena k okamžitému použití.
Podklad pro aplikaci musí být vždy suchý, neprašný a odmaštěný. Pozor! Vždy před zahájením práce proveďte zkoušku. Před použitím vymačkněte barvu z tuhy do aplikátoru. Druhou vrstvu nanášejte po cca 5 hodinách dle tipu podkladu. Spotřeba je dle druhu podkladu cca 7ml/m2. Aplikátor ihned po ukončení práce umyjte čistou vodou.
Lepení fototapet část 2
Pokračujeme v našem dvojdílném seriálu o lepení fototapet. V předchozím díle jsme skončili krokem kontroly fototapety před samotnou aplikací lepidla a umístěním na stěnu.
Další krok je nanášení lepidla. Doporučujeme zpracovávat pouze po jednom dílu fototapety. Na tento díl naneste rovnoměrně lepidlo a to velmi důkladně. Především buďte důslední na okrajích fototapetového dílu.Samotný díl fototapety natřený lepidlem by se neměl nechat dlouho promáčet lepidlem. Zpravidla maximálně cca 3 minuty. U dalších navazujícíh dílů fototapety platí stejné pravidlo o provlhčení.
Následující krok je nanesení fototapetového dílů a dílů ostatních na samotnou stěnu. Fototapetu můžeme lepit i na menší plochu než je samotný rozměr fototapety. Samotné motivy fototapety jsou vybírány a natištěny tak, aby po případném oříznutí neztratila fototapety na celistvosti.
Důsledně doporučujeme lepit fototapetu od středu stěny k jejím krajům. Je to dáno tím, že většina stěn není pravoúhlých. Pro správné umístění prvního a následných dílů fototapety doporučujeme na stěnu nakreslit vodorovnou a svislou linku. Přesné nalepení prvního dílu rozhoduje o celkovém výsledku nalepení, jelikož ostatní díly přímo navazují na první.
První díl natřený lepidlem lehce přitlačte na stěnu přesně podle Vámi nakreslených linek na stěně a okamžitě vyhlaďte ( vzduchové bubliny od středu ke krajům a směrem od shora dolů). Jednotlivé díly fototapet (např. Komar) se nelepí na sraz, ale s překryvem cca 2 mm. Tento postup je nutné dodržet tak aby po uschnutí nevznikali mezery mezi jednotlivými díly. Teplota v místnosti by měla být stabilní a neměla by přesáhnout 18 až 20 stupňů.
Tento postup platí pro fototapety vytištěné na papírovém nosiči. Co se týče postupu lepení je nutné bezpodmínečně dodžet postup uvedený na fototapetě samotným výrobcem. Zde uvedený postup je pouze informativního charakteru a jeho tvůrci nenesou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé samotným lepením fototapety.